Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Derby dla TKF ITS Anilana Rakszawa
autor: admin
2013-10-26 22:02:19

Podziałem punktów zakończyło się derbowe spotkania TKF ITS Anilana Rakszawa – UKS Tęcza Dom-Bud Żołynia. Po zaciętym spotkaniu Drużyna z Rakszawy mogła cieszyć się ze zwycięstwa 3:2.

Przebieg spotkania:

I set.

Set lepiej rozpoczęli gospodarze. Po trudnych zagrywkach Kinii i Babiarza gospodarze odskoczyli na 5:2.  Drużyna z Żołyni szybko doprowadziła do wyrównania przy stanie 7:7.  Środkowy  fragment seta to wyrównana twarda walka z obu stron do stanu 14:14. Od tego momentu gospodarze głównie dzięki dobrej zagrywce odskakują na 15: 20. W końcówce seta  zaznacza się wyraźna przewaga Anilany która wygrywa seta do 17.

II set

Otwarcie seta dla drużyny z Żołyni która uzyskuje prowadzenie 5:2.  Gospodarze szybko doprowadzają do wyrównania 6:6. Od tego momentu drużyny prowadzą twardą wyrównana grę  praktycznie pkt za pkt aż do stanu 16:16.  Gościom z Żołyni udaje się odskoczyć do stanu 17:20. W końcówce seta to drużyna z Żołyni kontroluje grę w czym pomagają gospodarze popełniając błędy w zagrywce i w ataku. Set pewnie wygrywa Tęcza Dom-Bud Żołynia.

III set.

Wyrówna gra z obu stron do stanu 4:4. Inicjatywą przejmuje drużyna Rakszwy doprowadzając do wyniku 10:5. Od tego momentu to drużyna gospodarzy kontroluje grę  prowadząc zdecydowanie w secie 12:7, 17:11 i 14:21. Końcówka seta to wyrównana gra z obu stron. Set kończy się zwycięstwem gospodarzy  do 18.

IV Set

Początek seta to wyrównana gra z obu stron do stanu 10:10.  Po błędach gospodarzy praktycznie we wszystkich elementach gry drużyna gości odskakuje na 15:12, 18,14  i 22:16.Od tego momentu wraca do gry drużyna Anilany doprowadzając do stanu 24:21. Goście zdobywają 25 pkt. i wygrywają seta do 21.

V set.

Dobra gra z końca IV seta przekłada się również na  tie break   w którym gospodarze od początku kontrolują grę. Początek seta wyrównany do stanu 3:3. Od tego momentu gospodarze, którzy chyba lepiej kondycyjnie wytrzymali spotkanie ekspresowo odjeżdżają najpierw do stanu 7:3, 10:4 aby wygrać seta do 6.

Mecz mógł się podobać licznie zgromadzonej publiczności w rakszawskiej hali. Gra toczona była na dobrym poziomie. Obie drużyny wkładały dużo mocy w swoje ataki co przy stosunkowo małej hali nie pozwalało na dłuższe wymiany. Obie drużyny zasługują na duże brawa za stworzenie atrakcyjnego do oglądania widowiska.

W zwycięskiej drużynie Anilany na wyróżnienie zasługuje G. Winiarski którego dobra postawa w polu zagrywki i ataku mobilizowała pozostałych zawodników do dobrej gry. Podkreślić nalży  dobrą postawę pozostałych zawodników Anilany którzy również dobrze wywiązali   ze swojej roli.

TKF ITS Anilana Rakszawa: UKS Tecza Dom-bud Żołynia 3:2 w setach 25:15, 20:25, 25:18, 21:25, 15:6

Składy drużyn:

TKF ITS Anilana Rakszawa: Pudło M (8 pkt  zdobytych), Wilczek G (5), Boho B (19), Winiarski G (20), Kania D (2), Babiarz P (14), Cisek T (1), Świątonowski T, Radomski A, Skoczylas M, Świątoniowski P.

UKS Tecza Dom-bud Żołynia; Dabrowski B, Bardian B, Młynek M, Domagała S, Zygmunt P, Sowa M, Wdowik T, Lekki G.

Valid HTML 4.01 Transitionalwersja 2.01 alpha | panel konfiguracji | strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających