Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992

Sport Szkolny Gminy Rakszawa - Szkoły Podstawowe
23-VI

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

24-VI

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Z Kroniki Sportu Szkolnego Nr 23 -VI / 2017 r. Sukcesy sportowe uczniów SP 1 Rakszawa podsumowane i nagrodzone !!!
autor: J. Jabłoński
2017-06-26 13:28:39

        Tuż przed wakacjami dotarły do TKF Rakszawa bardzo dobre wiadomości związane ze sportem szkolnym. Otóż w dniu 22 czerwca 2017 r. Podkarpacki Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Rzeszowie podał ostateczne wyniki współzawodnictwa szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich w rankingu wojewódzkim. Oceniono m. in. 632 SP, 422 gimnazja i 163 SPG. SP 1 w Rakszawie zajęła I miejsce w powiecie łańcuckim  i XXV miejsce na Podkarpaciu zdobywając w sumie 295 pkt.  ( m.in. wyprzedziła wszystkie szkoły z miasta Rzeszowa )


Jest to najlepszy wynik historii tej rakszawskiej szkoły, a w tym roku szkolnym sport był rzeczywiście na wysokim poziomie: zdobywane były kilkakrotnie mistrzostwa powiatu w różnych dyscyplinach, udział w finałach rejonowych czy wojewódzkich, wysokie miejsca indywidualnie w biegach przełajowych oraz w  lekkiej atletyce. Puchary, dyplomy i medale zdobywane były przez uczniów od najmłodszych ( kl. III), poprzez średniaków ( kl. IV), ale najwięcej przez kl. V i VI zarówno reprezentacje dziewczęta jak i chłopców. Świadczy o właściwym miejsce wychowania fizycznego w życiu szkolnym i zadbaniu o zdrowie uczniów.

    Przekazujemy gratulacje i podziękowania dla 47 uczniów, których wyniki i sukcesy rozsławiły SP 1 i Rakszawę na Podkarpaciu. Wyróżnieni młodzi sportowcy otrzymali listy gratulacyjne, nagrody  i szkolne stypendia za wysokie wyniki sportowe.

    Dziękujemy nauczycielom WF za efektywną pracę, dyrekcji za stwarzanie odpowiednich warunków do uprawiania sportu i za bardzo dobrą współpracę z KS TKF Rakszawa, KS „Włókniarz” i GOKiC w Rakszawie. Mamy nadzieję, że nasza współpraca, służąca zdrowiu wszystkich dzieci będzie nadal trwała.  

       Życzymy wszystkim udanych wakacji, bezpiecznego odpoczynku, a w przyszłości dalszych osiągnięć w sporcie szkolnym !

Ze  sportowym  pozdrowieniem !

Prezes TKF Rakszawa - Eugeniusz  Boho

Gminny Organizator Sportu Szkolnego - Jan  Jabłoński

 

sponsorzy, donators
Valid HTML 4.01 Transitionalwersja 2.01 alpha | panel konfiguracji | strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających