Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Przegrana Anilany
autor: admin
2013-11-17 14:30:33

Pomimo żywiołowego dopingu licznie zgromadzonych kibiców Anilana uległa w pięciosetowym spotkaniu drużynie Neobus Niebylec 2:3.

Anilana przystąpiła do meczu w zmienionym składzie.  Ponieważ nominalni środkowi tj Pudło M, Wilczek G, Świątoniowski P  są kontuzjowani  na tych pozycjach mecz rozpoczęli Babiarz P i Cisek M.
Spotkanie  dobrze rozpoczęła Anilana  prowadząc w I secie 12:8 i 15:11. Niestety po bardzo dobrym początku seta  gospodarze  zwolnili tempo gry co natychmiast wykorzystała drużyna gości doprowadzając do remisu 16:16 , a następnie do przewagi 20:18. W końcówce gospodarze obudzili się i zaczęli gonić wynik.  Kilka dobrych ataków B. Boho pozwoliło na wyrównanie do stanu 23:23.  Zły odbiór zagrywki zawodnika Anilany, udany atak gości i set pada łupem gości 23:25.
Set II
Początek seta dla Anilany  która objęła prowadzenie 11:6. Środek seta to wyrównana gra obu drużyn z utrzymującą się przewaga anilany 12:16  , 13:19. W końcówce dobre zagrywki kapitana Anilany G. Winiarskiego pozwoliły na zwiększenie przewagi i zakończenie seta  zwycięstwem do 17.
Set III
Początek seta zdecydowanie dla drużyny Neobusa  która prowadziła 4:1 , 6:12 grając bardzo dobrze blokiem tonowała grę gospodarzy. Środek seta to stopniowe odbudowywanie  wyniku przez Anilanę. Dobre  zagrywki P. Babiarza pozwoliły na doprowadzenie  do wyniku 15:13 dla Neobusa. Przy stanie 16:18 dla gości w pole zagrywki wchodzi G. Winiarski i praktycznie zagrywką zdobywa 5 kolejnych pkt. I Anilana obejmuje prowadzenie  21:18. Końcówka seta to również dominacja gospodarzy którzy dwa ostatnie pkt zdobywają po  zagrywkach D. Kani wygrywając seta 25:20.
Set IV.
Wyrównana gra praktycznie pkt za pkt do stanu 10:10. Od tego momentu goście uzyskują przewagę doprowadzając do stanu 17:13. Dobre zagrywki Winiarskiego oraz poprawa gry pozwalają Anilanie doprowadzić do stanu  19:18,  23:24 . Set kończy  się efektownym „gwoździem” w wykonaniu  G. Denega środkowego drużyny gości, która wygrywa seta do 25:23
Set V
I połowa seta to wyrównana gra pkt za pkt  do stanu 8:7 dla gości. W środku seta goście uzyskują  trzy punktową przewagę 10:7 którą utrzymują do końca seta wygrywając tie-break  15:12 , oraz całe spotkanie 3:2.
Licznie zgromadzeni kibice w Rakszawskiej hali obejrzeli ciekawe  długie (ok 2 godz.) spotkanie dwóch  sąsiadujących w tabeli drużyn. Mecz choć nie stał na najwyższym poziomie dostarczył kibicom sporo wrażeń.  W drużynie Neobusa bardzo dobre spotkanie rozegrała para środkowych Denega G i Midura K.    W Anilanie natomiast środek  funkcjonował trochę gorzej co jest zrozumiałe ze względu na zmiany jakie wystąpiły na tej pozycji.
 Cieszy jeden zdobyty pkt, który pozwolił  na utrzymanie 3 miejsca w tabeli. Mamy nadzieję że w następnych spotkaniach to  Anilana będzie drużyną zwycięską .

TKF ITS Anilana Rakszawa – SMS Neobus Niebylec 2:3 w setach  23;25,25:1;25:20; 23:25 ; 12:15
Składy drużyn:

TKF ITS Anilana Rakszawa:  Kania D, Ciesek M, Babiarz P, Boho B, Światoniowski T, Babiarz P , Szydło M (Libero) oraz Wilczek G, Cisek T, Skoczylas K, Zielonka P, Krzyżak M

SMS Neobus Niebylec : Jakubski D, Midura K, Pustelak T, Niedziałaek M, Krzysiak A, Środa M, Wąsowicz Sz, Szaro M, Pirmoha J, Denega G, Perłowski M , Machnica K (libero)