Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Wygrana Anilany!
autor: Monika Dec
2013-02-02 21:51:22

TKF ITS Anilana pokonała dzisiaj MOSiR Jasło 3:1. Jak przebiegał mecz? Czy kibice Anilany mogą być zadowoleni  z postawy naszej drużyny? Kto był zawodnikiem dzisiejszego spotkania ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdą Państwo w naszym materiale.

Przebieg meczu

I set

Początek  spotkania należał do gości z  Jasła , którzy szybko wyszli na prowadzenie. Przy stanie 0:3 trener E.Boho zdecydował się na wzięcie czasu. Niestety , pomimo krótkiej przerwy w grze na parkiecie dalej dominowała drużyna z Jasła. Nasi rywale bezlitośnie wykorzystywali błędy popełnione przez Anilanę. Przebudzenie naszego zespołu nastąpiło dopiero przy stanie 5:9 ,kiedy po brawurowych akcjach Anilana zdobyła dwa punkty.  Na coraz lepszą grę gospodarzy zareagował trener gości , który poprosił o czas (stan 7:9). Po przerwie obie drużyny przystąpiły do wyrównanej walki. Można powiedzieć , że gra zaczęła się od nowa przy stanie 10:10. Oba zespoły walczyły niemal punkt za punkt do stanu  15:13, wtedy TKF zdobył  dwupunktową przewagę , którą powiększała do końca seta .Ostatecznie zakończył się on wynikiem 25:17 dla rakszawskiego zespołu.

II set

Początek drugiego seta świadczył  o tym , że oba zespoły nie oddadzą upragnionego zwycięstwa bez walki. Niestety , dla rakszawskiej drużyny szybciej kilkupunkową przewagę zdobyła drużyna z Jasła. Po brawurowej akcji MOSiRu przy stanie 2:6 zareagował trener E. Boho , który poprosił o czas dla swojego zespołu. Niestety , po krótkiej przerwie dominacją na boisku i większą skutecznością mógł się pochwalić team z Jasła. Rakszawska drużyna jednak nie odpuszczała i starała się zaskoczyć rywala. Udało jej się to dopiero przy stanie 8:11. Od tego momentu Anilana pierwszy raz w drugim secie złapała wiatr w żagle. Zaniepokoiło to trenera gości , który wziął czas przy stanie 10:11.  Po przerwie obie drużyny podjęły wyrównaną walkę. Anilana doprowadziła do remisu przy stanie 15:15. MOSiR szybko uzyskał kilkupunktową przewagę  Jednak , nasza drużyna nie poddała się i ruszyła do ataku doprowadzając do dającego  szansę na wygranie tego seta stanu 19:21.  Jak można było przewidywać końcówka tej części spotkania była pełna emocji .Anilana doprowadziła do remisu 24:24 , jednak nie wykorzystała piłki meczowej. Ostatnie minuty spotkania były niezbyt szczęśliwe dla naszego zespołu , który stracił punkt psując zagrywkę oraz popełniając błąd podwójnej piłki. II set zakończył się wynikiem 24:26 dla MOSiRu Jasło.

III set

Początek  trzeciego seta był bardzo wyrównany. Przy stanie 2:2 zaczęła się dobra passa Anilany , która uzyskała trzypunkową przewagę. Przeciwnicy deptali jednak  naszej drużynie po piętach i doprowadzili do remisu 7:7. Anilana po ambitnej walce uzyskała kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie  12: 9 o czas poprosił trener gości . Po przerwie nasz zespół uzyskał pięciopunktową przewagę nad rywalem. Zwrot akcji nastąpił przy stanie 16:10  , po zepsutej przez naszego zawodnika zagrywce siły odzyskała drużyna z Jasła, która ambitnie zaczęła odrabiać straty (16:13). Całe szczęście rakszawski zespół nie oddał ciężko wywalczonej przewagi. Przy stanie 19:13 trener gości poprosił o czas. Po przerwie Anilana zwolniła tempo ,  nie dając sobie rady z dobrze grającym przeciwnikiem oraz popełniając wiele błędów własnych.  Przy stanie 20:16 trener Boho poprosił o czas dla swojego zespołu. Przyniósł on oczekiwane efekty. Drużyna znowu osiągnęła znaczącą przewagę. Przy stanie 24:17 nasi przeciwnicy popełnili błąd (aut bez bloku) i Anilana wygrała drugiego seta , uzyskując prowadzenie w spotkaniu 2:1.

IV set

Początek czwartego seta był szczęśliwszy dla MOSiRu Jasło , który szybko zdobył dwupunktową przewagę. Pomimo prób ratowania sytuacji Anilana przegrywała 1:4. Sytuacja uległa zmianie po zepsutej zagrywce gości  (2:4), wtedy gospodarze doprowadzili do remisu 4:4. Anilana szybko uzyskała kilkupunktową przewagę . Ambitni rywale nie dali o sobie zapomnieć i doprowadzili do remisu 7:7. Od tego momentu oba zespoły prowadziły bardzo wyrównaną grę. Walka toczyła się niemalże punkt za punkt. Przy stanie 12:12 trener Boho zdecydował się na zmianę . Na boisko wszedł Dawid Kania.  Przez cały set oba zespoły toczyły z sobą bardzo zaciętą walkę. Końcówka seta należała jednak do Anilany , która pobudzona dopingiem kibiców wygrywa czwarty set 25:22 i całe spotkanie 3:1.

Pomeczowy Komentarz :

Pomimo tego , że w dzisiejszym spotkaniu wzięły udział drużyny pretendujące do zdobycia najwyższych miejsc w  III lidze to spotkanie nie było porywające. Oba zespoły grały dość chaotycznie i popełniały wiele błędów własnych.W dzisiejszym spotkaniu nie mógli zagrać B.Boho i R. Koziarz co zmusiło trenerea do szukania optymalnego składu, stąd też w dzisiejszym meczu Marcin Bliski , który wcześniej grał na pozycji libero pierwszy raz zagrał jako przyjmujący. Należy podkreślić dobrą postawę tego zawodnika zarówno w obronie jak i w ataku! Ten debiut może napawać trenerów i kibiców optymizmem w perspektywie kolejnych spotkań.  Nie warto jednak popadać w euforię , ponieważ wiele elementów jest do poprawienia np. zagrywka , którą nasi zawodnicy psuli w kluczowych momentach spotkania.  Ciężko jest wyróżnić  najlepszego zawodnika dzisiejszego meczu. Nie da się powiedzieć , że Anilana zachwyciła swoją formą i postawą , ale na pewno cieszy fakt , że udało się jej wygrać mecz z wymagającym przeciwnikiem.

Monika Dec

TKF ITS Anilana –  MKS MOSIR Jasło 3:1 (25;17 , 24;26 , 25;18 , 25;22) czas meczu 98 min.