Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992
sponsorzy, donators

Memoriał im. J. Gondeli
XXIV Memoriał - 1

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

XXIV Memoriał - 2

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

XXIV Memoriał - 3

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

XXIV Memoriał Józefa Gondeli – podsumowanie
autor: Monika Dec, zdjecia Alicja Dec
2014-02-28 18:07:37

XXVI edycja Memoriału Józefa Gondeli przeszła  do historii. Impreza po raz kolejny cieszyła się sporym zainteresowaniem lokalnych sympatyków piłki siatkowej. Nie zawiodły również drużyny które, zagwarantowały wysoki poziom sportowy turnieju.


Pierwsze dwa dni memoriału upłynęły pod znakiem rywalizacji drużyn ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych. Młodzi zawodnicy wyjątkowo ambitnie podeszli do udziału w zawodach. W kategorię szkół podstawowych wygrali uczniowie szkoły podstawowej nr 1 w Rakszawie (turniej dziewcząt i chłopców). Natomiast, w kategorii gimnazjalnej zasłużone zwycięstwo odniósł zespół z Albigowej (kategoria  chłopców) i Rakszawy (kategoria dziwcząt).

Największym zainteresowaniem cieszył się jednak turniej open. W tym roku brały w nim udział tylko męskie zespoły. Podobnie jak we wcześniejszych latach na hali ZSTG w Rakszawie zaprezentowały się: AZS UR Rzeszów, AKS  Rzeszów,   CS PSP Częstochowa, KW PSP Rzeszów i TKF   Rakszawa.  Dwudniowy turniej mężczyzn poprzedziła uroczystość otwarcia. Wzięli w niej udział zawodnicy, trenerzy, kibice oraz zaproszeni goście w osobach: st. bryg. Roman Petrykowski Z-ca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego  PSP  w Rzeszowie, Maria Kula Wójt Gminy Rakszawa,  Marzena Piwińska-Janas  Przweodnicząca Rady Gminy w Rakszawie, Kazimierz Górecki Prezes Banku Spółdzielczego w Żołyni, Bogdan Werfel Prezes Energokom w Rakszawie , Andrzej Kuca i Jan Kuca Prezesi firmy ITS, Jan Kuca Prezes firmy Instalex II. Po raz kolejny zabrzmiał „Babylon” zespołu Boney M który, nieodłącznie wpisał się w atmosferę memoriałów. W trakcie otwarcia została także przypomniana sylwetka Józefa Gondeli. Zwrócono uwagę na istotną rolę jaką odegrał ten człowiek w rakszawskim środowisku. Otwarcie memoriału uświetniły również zespoły taneczne działające przy Gokic w Rakszawie. Tegoroczny turniej został rozegrany w nowej formule. Każde spotkanie trwało 3 sety.  Mecz wygrywała ta drużyna która, uzyskała w spotkaniu wynik 3:0 lub 2:1. Każdy wygrany przez dany zespół set dawał 1 punkt który, liczył się w końcowym podsumowaniu turnieju. Ostatecznie zwycięzcom XXIV Memoriału Józefa Gondeli została drużyna CS PSP Częstochowa.

W trakcie turnieju rozegrane został  mecz pomiędzy drużyną złożoną z trenerów drużyn biorących udział w turnieju  a reprezentacją Zarządu TKF-u.  W drużynie trenerów zagrali: Jacek Gawroński - Centralna  Szkoła Państwowej Straży Pożarnej Częstochowie,  Wojciech Bajorek, Gabriel Bobula -AZS URZ, Artur Łoza - AKS Rzeszów, Jacek Grzywna - Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Eugeniusz Boho - TKF Rakszawa. Spotkanie po zaciętej grze zakończyło się zwycięstwem drużyny trenerów 2:0.

Przez 4 dni trwania zawodów rozegrano:  20  spotkań w turnieju szkół podstawowych, 6 w turnieju gimnazjów i 10 w turnieju open. Łącznie w grze w turnieju uczestniczyło ok 230 zawodników.

Obsługę sędziowską w turnieju szkół podstawowych i gimnazjum zapewniali: Eugeniusz Boho i Włodzimierz Maciuła , opiekunowie drużyn szkół podstawowych, nauczyciele wf z Gimnazjum  i ZSTG w Rakszawie,  oraz sędziowie wyznaczeni przez PWZPS w kategorii „open”. Pomoc organizacyjną  w zakresie  obsługi sekretariatu zawodów, oprawy otwarcia i zamknięcia  zawodów  oraz  utrzymania porządku zapewniała młodzież z ZSTG i Gimnazjum. Opiekę medyczną która na szczęście nie była potrzebna zawodnikom zapewniła Pani Bogsława Babka.

Drużyny   korzystały z zakwaterowania i wyżywienia w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym Rak na terenie ZSTG.

Warto wspomnieć iż organizacja memoriału nie byłaby możliwa bez wsparcia sponsorów. W tym roku byli to :  Gmina Rakszawa, Powiat Łańcucki, Podkarpacki Wojewódzki Związek Piłki Siatkowej,Fundaja LOCUS, ITS Rakszawa, Instalex II, Energokom,  Telpoż, Bank Spółdzielczy w Żołyni, Pan Krzysztof Sroczyk Firma Usługi Transportowe  . Organizatorem turnieju drugi raz z rzędu było Towarzystwo Kultury Fizycznej w Rakszawie wspólnie z Zespołem Szkół Tekstylno –Gspodarczych w Rakszawie. Mamy nadzieję że, za rok będziemy mogli się spotkać na jubileuszowej XXV edycji memoriału. Liczymy że, rakszawskie turnieje jeszcze nie raz dostarczą prawdziwych siatkarskich emocji!

Valid HTML 4.01 Transitionalwersja 2.01 alpha | panel konfiguracji | strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających