Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992
sponsorzy, donators

Sport Szkolny Gminy Rakszawa - Szkoły Podstawowe
Baw się z nami

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Zacięta rywalizacja najmłodszych sportowców !!!
autor: admin
2013-05-13 22:55:36

 

W dniu 9 maja 2013 roku(czwartek)odbył się na Stadionie Gimnazjum w Rakszawie Finał Gminny Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkół Podstawowych w Konkursie „Baw się z nami”


zawody zostały przeprowadzone zgodnie z tegorocznym Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych. Wzięłó w nich udział  2  drużyny z naszej Gminy. W tych zawodach uczestniczyli uczennice i uczniowie urodzeni w 2003 r.  i młodsi czyli z klasy II i III.  Drużyny składały się z 4 dziewcząt + 4 chłopców oraz jedna dziewczynka i jeden chłopiec jako rezerwa. Do każdej konkurencji szkoła wystawiała 8 zawodników (4 + 4) z 10 zgłoszonych.Przeprowadzono 7 konkurencji zgodnie z regulaminem tej imprezy : sztafety, dodawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosz, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Zawody stały na wysokim poziomie, dostarczyły sporo emocji kibicom, głównie pensjonariuszom Środowiskowego Domu Pomocy Społecznej w Rakszawie, którzy obserwowali zmagania naszych milusińskich.

 Wyniki Gminnego Konkursu „Baw się z nami” :

1.SP Nr 1 w Rakszawie -  11  pkt.( 2, 2,1,1,2,2,1, )    

  op. -  mgr Robert Babiarz

2.SP  w   Wydrzu  -  10  pkt.( 1,1, 2, 2, 1, 2, )     

 op. -  mgr  Zbigniew  Ożóg        

Zespół SP 1 Rakszawa: Wiktoria Baran, Natalia Broczek, Izabela Wojtas, Izabela Grząśko,Paulina Sroczyk, Eryk Prucnal, Kuca Adrian, Marcin Zielony,Michał Sroczyk, Seweryn Mazanek.                    

Zespół SP Wydrze :  Wiktoria Urban, Julia Tabaka, Natalia Panek, Wiktoria Wawrzaszek,Maksymilian Guzy.    Konrad Stopyra,  Patrycja Buszta, Konrad Nawój, Maurycy Wawrzaszek,  Paweł Frączek,    

Startujące  zespoły otrzymały za I i II miejsce puchary i pamiątkowe dyplomy, obie drużyny z Gminy Rakszawa awansowały do zawodów powiatowych, gdzie niewątpliwie będą faworytami na mistrza powiatu. Zawody przeprowadzili: Powiatowy Organizator Sportu - mgr Jan Jabłoński i Gminny Organizator Sportu -mgr Włodzimierz Maciuła. Po zakończeniu zmagań mistrzowskich dziewczynki z Rakszawy i z Wydrza wspólnie wybrały się na wycieczkę do „Osady Rakszawa”, a chłopcy rozegrali towarzyski, krótki mecz w piłkę nożną.

Pogoda była wspaniała a cała impreza  przebiegła w sportowej i miłej atmosferze.

 

                                                                                                      Opracował : Jan Jabłoński

 

                        

Valid HTML 4.01 Transitionalwersja 2.01 alpha | panel konfiguracji | strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających