Przeprowadzono zgodnie z regulaminem PW SZS osiem konkurencji lekkoatletycznych: biegi -na 60 m dziewcząt i chłopców, na 600 m dziewcząt, na 1000 m chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, rzut piłeczką palantową dziewcząt i chłopców.
I. Wyniki Indywidualnych Mistrzostw w Lekkiej Atletyce - Gminne IMS SP
1. Bieg na 60 m dziewcząt :
- Frączek Karolina -SP 1 Rakszawa - 9.48 s (II m w powiecie)
- Cieślakowska Oliwia -SP Węgliska - 9.56 s (III m w powiecie)
- Stopyra Karolina -SP Wydrze -10.79 s
- Bar Maja -SP 1 Rakszawa -10.96 s
- Weremińska Karolina -SP 2 Rakszawa -11.04 s
- Maziarz Weronika -SP Węgliska -11.33 s
2. Bieg na 60 m chłopców:
- Marcinek Mateusz -SP 1 Rakszawa - 8.94 s (IV m w powiecie)
- Bolesławski Jakub -SP 1 Rakszawa - 8.98 s
- Werfel Paweł -SP 1 Rakszawa - 9.38 s
- Frączek Gabriel -SP 2 Rakszawa - 9.49 s
- Stopyra Arkadiusz -SP Wydrze - 9.94 s
- Skoczylas Hubert -SP Węgliska -11.28 s
- Nowak Marek -SP 2 Rakszawa -11.74 s
- Wiater Mariusz -SP Węgliska -12.48 s
3. Bieg na 600 m dziewcząt:
- Gujda Amelia -SP 1 Rakszawa -2:17.91 s (V m w powiecie)
- Kukla Kamila -SP 2 Rakszawa -2:21.01 s
- Stopyra Martyna -SP Wydrze -2:29.84 s
4. Bieg na 1000 m chłopców:
- Uchman Wiktor -SP 1 Rakszawa -3:36.99 s (I m w powiecie)
- Dyrda Mateusz -SP 1 Rakszawa -3:42.51 s (IV m w powiecie)
- Biały Dawid -SP 2 Rakszawa -4:00.16 s
- Król Patryk -SP 1 Rakszawa -4:04.36 s
- Jękot Kamil -SP 2 Rakszawa -4:07.27 s
- Wawro Gabriel -SP Wydrze -4:11.37 s
5. Skok w dal dziewcząt:
- Haładyj Sara -SP 2 Rakszawa -4.20 m (I m w powiecie)
- Wawrzaszek Wiktoria -SP Wydrze -3.39 m
6. Skok w dal chłopców:
- Dołęga Krzysztof -SP 1 Rakszawa -4.21 m (III m w powiecie)
- Urban Kamil -SP 2 Wydrze -3.63 m
- Buszta Dawid -SP 1 Rakszawa -3.38 m
- Buszta Marcin -SP 1 Rakszawa -3.23 m
7. Rzut piłeczką palantową dziewcząt:
- Baj Dominika -SP 1 Rakszawa -31.0 m (III w powiecie)
- Panek Natalia -SP Węgliska -27,0 m
- Pelc Natalia -SP 1 Rakszawa -26.5 m
8. Rzut piłeczką palantową chłopców:
- Całka Kamil -SP Węgliska -41.0 m (III m w powiecie)
- Noworol Patryk -SP 1 Rakszawa -40.5 m
- Leja Hubert -SP 1 Rakszawa -38.5 m
Za zajęcie czołowych miejsc w klasyfikacji gminnej zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy ufundowane przez TKF Rakszawa. Najlepsi, którzy zajęli I, II lub III miejsce w powiecie, reprezentować będą powiat łańcucki podczas Finału Wojewódzkiego IMS LA w Rzeszowie w dniu 27 września 2016 r. Życzymy powodzenia naszym młodym lekkoatletom! Kolejne zawody szkolne to biegi przełajowe, szachy, halowe gry zespołowe: mini piłka ręczna, mini koszykówka oraz mini siatkówka dziewcząt i chłopców, emocje zapewnione.
Opracował: Jan Jabłoński - Organizator Sportu