Strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających.
Możesz wesprzeć naszą działalność - przekaż 1% podatku - KRS 0000319992 - cztery zera 319992
sponsorzy, donators

Sport Szkolny Gminy Rakszawa - Szkoły Podstawowe
SP-29 V

kliknij zdjęcie, aby powiększyć

Z Kroniki Sportu Szkolnego Nr 29 -V / 2017 r.Najmłodsi sportowcy z SP 1 Rakszawa też wygrywają !!!
autor: J. Jabłoński
2017-06-12 09:11:24

Informujmy, że w dniu 29 maja 2017 roku ( poniedziałek ) odbył się na Boisku Szkolnym SP 1  w Rakszawie Finał Powiatu IMS Szkół Podstawowych w Konkursie „Baw się z nami” zgodnie z tegorocznym Kalendarzem Szkolnych Imprez Sportowych z udziałem 4 najlepszych drużyn powiatu łańcuckiego. W tych zawodach uczestniczyli uczennice i uczniowie z klas II i III.  Drużyny składały się z 5 dziewcząt + 5 chłopców.


Przeprowadzono 7 konkurencji zgodnie z regulaminem tej imprezy : sztafety, dodawanie skoków, zmiana piłek, bieg w workach, rzuty do żywego kosz, bieg z szarfami, strzały na bramkę. Zawody stały na wysokim poziomie i dostarczyły sporo emocji kibicom,  którzy obserwowali i dopingowali zmagania naszych milusińskich.

            Wyniki Powiatowego Konkursu „Baw się z nami” :

    1.  SP 1 w  Rakszawie      -23,5  pkt. (awans do rejonu)    op. -Jolanta Bolesławska

    2.  SP 2 w  Łańcucie          -19,0  pkt.       -op. Monika Pusz i Karolina Markowicz

    3.  SP 1 w Żołyni               -14,5  pkt.       -op. Natalia Fleszar

    4.  SP 2 w Białobrzegach   -13,0  pkt.       -op. Anna Grocholska     

     Zespół SP 1 Rakszawa: Dziak Martyna, Gwizdak Oliwia, Kochman Wiktoria, Frączek  Katarzyna, Panek Aleksandra, Maja Babiarz, Bujak Oskar, Leśko Patryk, Kłoś Norbert, Gujda Dominik i Ryzner Aleksander.

      Startujące  zespoły otrzymały za I, II i III miejsce puchary i pamiątkowe dyplomy. Zawody przeprowadzili: Gminny Organizator Sportu-Jan Jabłoński, prezes TKF Rakszawa -Eugeniusz Boho i nauczyciel SP 1 Rakszawa-Robert Babiarz ( doradca i dobry „duch” dla dzieci SP 1)

        Pogoda była wspaniała,  a cała impreza  przebiegła w sportowej i miłej atmosferze.

W dniu 7 czerwca 2017 r. w Głogowie Małopolskim odbyły się Zawody Rejonowe  Konkursu „Baw się z Nami”, gdzie reprezentacja SP 1 Rakszawa zajęła II miejsce, minimalnie przegrywając z gospodarzami, wielokrotnymi mistrzami Podkarpacia.

            Gratulujemy najmłodszym sportowcom udanego debiutu w przygodzie ze sportem i wywalczenia aż 30 pkt. w rywalizacji wojewódzkiej najlepszych szkół.

 

                                                      Ze  sportowym  pozdrowieniem !

 

  Zdjęcia: Karolina Fraczek,    Film Kamerą: Emilia Pelc     Opracowanie : Jan Jabłoński

 

Valid HTML 4.01 Transitionalwersja 2.01 alpha | panel konfiguracji | strona ta nie wykorzystuje ciasteczek i nie gromadzi informacji o przeglądających